Fjalë Kyçe

Mësohet koha se kur do hidhet shorti i 1/8 së finales së Ligës së Evropës

Mësohet koha se kur do hidhet shorti i 1/8 së finales së Ligës së Evropës

Janë mësuar emrat e 16 skuadrave që kaluan në 1/8 e finales në Ligën e Evropës.

Skuadra si Chelsea, Arsenal, Napoli dhe Inter kanë kaluar me lehtësi në raundin tjetër.

Shorti për fazën e 1/8 së finales së Ligës së Evropës tërhiqet sot (e premte), me fillim nga ora 12:00.

Ndeshjet më të më në këtë fazë mund të jenë ato mes Chelsea, Interit, Napolit dhe Arsenalit nëse shortohen mes vete.

16 skuadrat që kanë siguruar fazën e 1/8 së finales: Arsenal, Dinamo Zagreb, Ein. Frankfur, Napoli, Salzburg, Valencia, Villarreal, Zenit, Krasnodar, Benfica, Chelsea, Dinamo Kiev, Slavia Prague, Inter, Rennes dhe Sevilla.