Fjalë Kyçe

Milani nuk heq dorë, kërkon një sulmues të madh

Milani nuk heq dorë, kërkon një sulmues të madh

Milani dështoi të afronte në merkato sulmuesin Lusi Muriel, i cili preferoi një transferim të kundërshtarët e Fiorentinës.

Mirëpo, ekipi i drejtuar nga Gattuso kërkon me doemos që të sjellë një sulmues në “San Siro”.

Sipas mediave të huaja, Milani ka hyrë në tratativa me ish-sulmuesin e Atletico Madrid, Jani Carrasco.

Lojtari belg aktualisht luan në Kinë ku aktivizohet te ekipi i Dalian Yifang. Kontrata e tij përfundon në vitin 2021, por sulmuesit belg i mungon shumë Europa dhe futbolli aty, dhe po mendon seriozisht një rikthim, aty ku Milani po e pret.