Fjalë Kyçe

Ministria e Kulturës do të hap zyret edhe në Prizren

Ministria e Kulturës do të hap zyret edhe në Prizren

Nesër Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit do të hap zyret edhe në komunën e Prizrenit, thuhej në një komunikatë për media , shkruan Gazeta Alo.

Në ceremoninë zyrtare e cila nis në orën 13:00, do të marrë pjesë edhe ministri i Kulturës, Kujtim Gashi.

Zyret e kësaj ministrie do të zënë vend në ish -ndërtesën e rektoratit në sheshin Shatërvan./GazetaAlo/