Fjalë Kyçe

Modelja e cila dikur fitonte një milion dollar në vit, tani jeton e pastrehë rrugëve të qyetit

Modelja e cila dikur fitonte një milion dollar në vit, tani jeton e pastrehë rrugëve të qyetit

Një ish-modele i ballinave të revistës Vogue e cila arriti të fitonte deri një milion dollarë në vit në kulmin e karrierës së saj, tani është e pastrehë dhe jeton në rrugët e Barcelonës.
Nastasia Urbano, 57-vjeçare, ndoqi fushatat e modës së bashku me supermodele si Linda Evangelista, pastaj ishte fytyra e parfumit ikonik Opiumi të Yves Saint Laurensi dhe darkonte me Jack Nicholson dhe Andy Warhol në vitet 1980.
Megjithatë, ajo ka rënë shumë poshtë krahasuar me periudhën e ditëve të saj të arta. Ajo tani fle në hyrjet e ndërtesave publike si bankat e të tjera në kryeqytetin e rajonit Katalonje të Spanjës veri-lindore.