Fjalë Kyçe

Mogherini i përgjigjet Thaçit në këtë mënyrë

Mogherini i përgjigjet Thaçit në këtë mënyrë

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Federica Mogherini ka theksuar se gjatë bisedës që ka pasur me presidentin Hashim Thaçi, ka kërkuar që taksa të hiqet dhe dialogu të fillojë sa më shpejt.

Postimi i saj në Twitter:

“I thash presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi: se taksa duhet të hiqet, kështu që dialogu të rifillojë sa më shpejt që të jetë e mundur. Normalizimi i marrëdhënieve është i rëndësishëm për Kosovën, Serbinë, Ballkanin Perëndimor dhe Evropën. Nuk ka më kohë për të humbur”, ka shkruar Mogherini./Gazeta Alo/