Fjalë Kyçe

Mogherini ka një lajm të mirë për shtetet e Ballkanit

“Ballkani është në Evropë kur sheh hartën e Evropës”. Kështu u shpreh Federica Mogherini në seancën plenare të Komisionit të Punëve të Jashtme në Parlamentin Evropian.

“Për këtë arsye, në vend të fjalës zgjerim, mua më pëlqen të përdorë fjalën ribashkim të Ballkanit në Evropë”, theksoi Mogherini, duke shtuar se pret që të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në muajin qershor./ Top Channel

facebook