Fjalë Kyçe

Molliqaj tregon se me cilën parti do të hynte PSD-ja në koalicion

Molliqaj tregon se me cilën parti do të hynte PSD-ja në koalicion

Dardan Molliqaj, sekretar i përgjithshëm i Partisë Socialdemokrate ka thënë se ata do të hyjnë në koalicion parazgjedhor vetëm një me parti politike që është serioze dhe pretendente për t’i fituar zgjedhjet.

Ai është shprehur se me çdo kusht në qeverisjene  ardhshme do të jenë pjesë e pushtetit.

“PSD-ja bënë kuolacion vetëm me atë parti që pretendon t’i fitojë zgjedhjet jo vetëm të kalojë pragun. Kurgjo ma pak se fitues do të shkojmë vetë”, ka thënë Molliqaj në Debat Plus.

Molliqaj ka thënë se nuk kanë asnjë vijë të kuqe me asnjë parti politike në vend.