Fjalë Kyçe

Mosha mesatare e kombëtares bullgare

Mosha mesatare e kombëtares bullgare

Kombëtarja e Kosovës do të përballet me Bullgarinë në ndeshjen e parë kualifikuese për EURO 2020, shkruan Gazeta Alo

Mosha mesatare e Kombetares bullgare është 28,1 vjet. Pra kemi të bëjmë me një skuader me shumë përvoj.

Bullagaria do të kerë dy mungesa të mëdha shkaku i lëndimeve: Kiril Despodov dhe Ivaylo Chochev, që të dy luajn në Serie A. /Gazeta Alo