Fjalë Kyçe

Mot i vranët dhe me shi gjatë ditës së sotme

Mot i vranët dhe me shi gjatë ditës së sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot vendi do përfshihet nga reshjet e shiut si dhe do ketë intervale me diell. Shi parashihet të bie edhe gjatë së martës, ndërsa temperaturat minimale do lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius e ato maksimalet ndërmjet 15-25 gradë.

“Kushtet biometeorologjike paraqiten të mira, sikurse edhe cilësia e ajrit e cila mbetet në vlerat e shëndetshme për shkak të prezencës aktive të parametrave meteorologjik”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.