Fjalë Kyçe

Mot me diell dhe pjesërisht i vranët në Kosovë në dy ditët e ardhshme

Mot me diell dhe pjesërisht i vranët në Kosovë në dy ditët e ardhshme

Në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Siç ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat minimale do të lëvizin mes 7-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet parashihet të lëvizin mes 21-22 gradë Celsius.

Do të ketë fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-5 m/s.