Fjalë Kyçe

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim

Nesër në Kosovë pritet të mbajë mot me vranësira dhe intervale kohore me diell. Priten ulje të ndjeshme të temperaturave dhe vende-vende mund të ketë edhe riga lokale shiu.

Rrallë në disa vise priten riga lokale shiu ose ndonjë rrebesh i izoluar shiu me bubullimë, por shumica e territoreve do mbeten pa reshje.

Ditëve të ardhshme nuk pritet ndonjë ndryshim i motit. Na pret mot i freskët dhe kryeisisht i thatë me vranësira dhe intervale kohore me diell. Pas mesjaves priten rritje e temperaturave.