Fjalë Kyçe

Moti për sot dhe ditëve në vijim

Moti për sot dhe ditëve në vijim

Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vazhdim sipas Prishtina Weather.

Njotimi i plotë:

22.05 – Pas mëngjesit të freskët, ditën më ngrohtë, kryesisht me diell. Herë herë me vransira kalimtare, por pa të reshura shiu.

23.05 – Shumë ngrohtë dhe kryesisht me diell.

24.05 – Paradite pjesërisht vranët, e gjatë ditës mbetet shumë ngrohtë, me më shumë diell.

25.05 – Shumë ngrohtë, me vransira dhe intervale me diell.

24.05 – Mbetet shumë ngrohtë, kryesisht me diell.

Temperaturat e ajrit gradualisht shënojnë rritje, me minimale nga 6C deri në 15C ditën e martë, e maksimalet të dielen rriten deri në 27C, e ditën e martë në 29C e 30C.

Era do të fryj mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga jugperëndimi 3-12m/s, e ditën e hënë shkurtimisht do të fryjë edhe nga krahu verior.

Shtypja atmosferike mbetet në vlera të larta ditëve në vijim.