Fjalë Kyçe

Mozzik dhe Tayna thyejnë rekordin e klikimeve, 3 milionë për një ditë

Mozzik dhe Tayna thyejnë rekordin e klikimeve, 3 milionë për një ditë

Ka kaluar vetëm një ditë që nga publikimi i super-hitit “Edhe ti” nga dyshja fantastike, Mozzik dhe Tayna.

Dy reperët e njohur publikuan dje këngë e re e cila me tu publikuar, përveç që është kthyer në një hit, po vazhdon të thyej rekorde klikimesh.

Brenda vetëm një ditë, projekti i tyre i parë i përbashkët ka kalur shifrën e 3 milionë shikimeve, ndërsa është trendi në shumë shtetet të Europës.

Në shtete si Gjermania, Zvicra, Maqedonia, Austria, Slovenia dhe Shqipëria, kënga po vazhdon të jetë para.

Ndërkohë, “Edhe ti” po dëgjohet edhe në Suedi, Finlanda, Greqi, Norvegji, Belgjik, Itali, Kroaci, Britani dhe Francë.

I lumtur për lajmin janë shprehur edhe artistët, në një postim në Instagram Mozzik ka shkruar “Internacional pasha nanën”.

“Gazetar mësohuni me bo lajme të duhura..shkruane qe u thyn krejt rekordet e krejt historisë Shqiptare, 3 milionë, 1 ditë”, ka shkruar në një tjetër postim Mozzik.