Fjalë Kyçe

Muriqi shënon dy gola për Fenerbacen

Muriqi shënon dy gola për Fenerbacen

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar një tjetër gol në Turqi.

Ai realizoi për 1-0 nga penalltia në minutën e gjashtë të takimit. Fenerbahce ka shënuar një tjetër gol kundër Kasimpasas

Kush tjetër pos sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriq.

Ai ka realizuar të dytin personal dhe për ekipin e tij në minutën e 44’, po ashtu nga penalltia.

Penalltia u shkaktuar nga mbrojtësi kosovar Loret Sadiku.