Fjalë Kyçe

Musliu: Pozitë-Opozitë duhet me u bashkë, të mos lejojmë deputetët e Listës Serbe të futën në Kuvend

Musliu: Pozitë-Opozitë duhet me u bashkë, të mos lejojmë deputetët e Listës Serbe të futën në Kuvend

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka një kërkesë për të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës.
Ajo ka kërkuar nga ana që të mos lejojnë futjen e deputetëve të Listës Serbe në Kuvendin e Kosovës.

Reagimi i plotë:

Nëse jo KQZ-ja e Kushtetuesja , duhet te mobilizohem ne, deputetet e Kuvendit te Kosovës, pa dallim partie, pozite e opozite dhe mos ti lejojmë deputetet e Listës Serbe me u fute ne Kuvend . Çka është mjaft është mjaft!