Fjalë Kyçe

Mustafa: Dikush ka hapur një profil të rrem në emrin tim

Mustafa: Dikush ka hapur një profil të rrem në emrin tim

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka reaguar për siç ka thënë që dikush i’a ka hapur një profil të rremë në emër të tij në rrjetin social Facebook.

Ai ka shkruar se çdo status që lëshohet nga ai profil nuk është i tij, dhe se shfrytëzon vetëm adresën e tij të deritanishme zyrtare, shkruan Gazeta Alo.

Postimi i tij i plotë:

Qytetar të nderuar

Tani kuptova se dikush ka hapur nje profil te rremë, në emrin tim: https://www.facebook.com/profile.php?id=100034252412816

Çdo status që lëshohet nga ai profil nuk është i imi.

Unë shfrytëzoj vetëm adresën e deritanishme zyrtare.

Faleminderit në mirëkuptim! Isa Mustafa./Gazeta Alo/