Fjalë Kyçe

Mustafa: Nëse s’pajtohemi për presidentin, shkojmë në zgjedhje

Mustafa: Nëse s’pajtohemi për presidentin, shkojmë në zgjedhje

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pas takimit me partnerët e koalicionit në ndërtesën e Kuvendit të  Kosovës, në një konferencë për media ka thënë se kanë folur vetëm për buxhet dhe rimëkëmbje dhe jo për temën e presidentit apo koalicionit.

Megjithatë Mustafa ka thënë se në rast se do të ballafaqohen me një situatë kur do të duhet të zgjedhin një president të ri, atëherë do të duhet të gjendet një kandidat që ka përkrahjen e partive dhe shton se nëse s’do të ketë pajtim për karrigen e të parit të shtetit do të shkohet në zgjedhje.

“Nëse dështojmë që ta zgjedhim presidentin atëherë shkojmë në zgjedhje. Të gjithë jemi të gatshëm për zgjedhje”, ka thënë Mustafa.