Fjalë Kyçe

Mustafa takoi sot Ambasadorin e Britanisë së Madhe Ruari O’Connell

Mustafa takoi sot Ambasadorin e Britanisë së Madhe Ruari O’Connell

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa sot ka pritur në takim ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë Ruairí O’Connell,thuhej në një komunikatë për media, shkruan GazetaAlo.

Gjatë takimit u bisedua për zhvillimet aktuale në Kosovë dhe qëndrimet e LDK-së në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi.

Duke e falënderuar për mbështetjen e pazëvendësueshme të Britanisë për Kosovën, kryetari Mustafa shprehu përkushtimin e LDK-së dhe të qytetarëve të vendit për të thelluar bashkëpunimin edhe më tutje.

Ambasadori O’Connell, falënderoi kryetarin Mustafa për pritjen dhe bashkëpunimin e deritanishëm./GazetaAlo/