Fjalë Kyçe

Ndërron jetë ish presidenti i Arsenalit

Ndërron jetë ish presidenti i Arsenalit

Ish presidenti i Arsenalit, Peter Hill Wood, ka vdekur në moshën 82 vjeçare.

Arsenal ka marrë një lajm aspak të mirë sot.

Ish presidenti i tyre ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçar, lajm ky i konfirmuar nga faqja zyrtare e Arsenalit, përcjell ‘lajmi.net’.

Hill-Wood ishte emëruar president i Arsenalit në vitin 1982, dhe njihet si personi kryesor në vendimin për angazhimin si trajner të Arsene Wenger.

Shëndeti i vështirësuar bëri që ai në vitin 2013 të largohet nga ky pozicion.