Fjalë Kyçe

Ndërron jetë ish-ushtarja e UÇK-së

Ndërron jetë ish-ushtarja e UÇK-së

Ka ndërruar jetë ish-pjesëtarja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fetnete Maxhun Ramosaj.

Këtë e ka bërë të ditur Organizata e Veteranëve të Luftës në Deçan.

“Pikëllues lajmi se paska ndërruar jetë bashkëluftëtarja ynë zëri i UÇK-së, Fetnete Maxhun Ramosaj. Tërë jetën qëndroi e palëkundur në idenë shqiptare dhe e palodhshme në veprim për lirinë e Atdheut”.

Më poshtë mund ta lexoni njoftimin e plotë të OVL-së në Facebook.