Fjalë Kyçe

Ndërron jetë mjeku i njohur nga Skënderaj

Ndërron jetë mjeku i njohur nga Skënderaj

Dr. Ali Thaçi, mjek nga Komuna e Skënderaj, ka ndërruar jetë sot.

Lajmin për vdekjen e Dr. Thaçi e dha deputetja e Kuvendit të Kosovës, Blerta Deliu Kodra, shkruan Gazeta Shneta.

“Mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë Dr.Ali Thaçi, një ndër mjekët më të nderuar të qytetit të Skënderajt. Doktorin do ta kujtohmë përherë me butësinë e tij dhe pozitivitetin që pasqyronte shpirti i tij por edhe për angazhimin e tij të pashoq për të ndihmuar qytetarët.
Axha Ali (siç e thërrisnim), do të lë një boshllëk të madh jo vetëm tek familja, por tek të gjithë ata që patën rastin ta njohin. Zoti e pastë në mëshirën e tij!”, shkroi Kodra.