Fjalë Kyçe

Ndërron jetë veterani i UÇK-së

Ndërron jetë veterani i UÇK-së

Veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hajriz Haxhiu, ka ndërruar jetë.

Lajmin e ka bërë të ditur kusheriri i tij Bekim Haxhiu, nga radhët e PDK-së.

“Ndarja e tij nga jeta është humbje e madhe për familjen, për miqt dhe për bashkëluftetarët. Lizi bashkë me vëllezërit si familje dhanë kontributë të jashtëzakonshëm në luftën e UÇK-së, për lirinë e atdheut”, ka thënë deputeti Haxhiu.

Njoftimi i plotë:

Miq, ju njoftoj se sot ka ndrruar jetë veterani i UÇK-së, kusheriri im Hajriz Haxhiu.

Lizi është vëllau i dëshmorit Naim Haxhiu.

Ndarja e tij nga jeta është humbje e madhe për familjen, për miqt dhe për bashkëluftetarët.
Lizi bashkë me vëllezërit si familje dhanë kontributë të jashtëzakonshëm në luftën e UÇK-së, për lirinë e atdheut.
U prehsh në paqe Lizi.