Fjalë Kyçe

Në këtë qytet të Kosovës 16 vjeçarja pritet të bëhet nënë

Në këtë qytet të Kosovës 16 vjeçarja pritet të bëhet nënë

Policia e Kosovës ka njoftuar se në spitalin rajonal të Prizrenit në repartin e Gjinekologjisë është pranuar një femër shtatzënë e moshës 16 vjeçare e komunitetit shkali, e cila ka shkuar për të lindur fëmijë.

Sipas deklaratës së viktimës ajo ka bashkëjetuar me të dyshuarin mashkull K/Ashkali  qe një vit dhe qëllimi i tyre është që të krijojnë familje.

Lidhur me rastin është intervistuar i dyshuari dhe disa dëshmitar, është njoftuar prokurori, me urdhrin e të cilit rasti  hetohet  dhe procedohet në procedurë të rregullt./Gazeta Alo/