Fjalë Kyçe

Në mungesë të kuorumit hidhet poshtë rezoluta e PDK-së për Rozeta Hajdarin

Në mungesë të kuorumit hidhet poshtë rezoluta e PDK-së për Rozeta Hajdarin

Në mungesë të kuorumit nuk është hedhur fare në votim propozim-rezoluta e Partisë Demokratike të Kosovës(PDK) përmes së cilës do të kërkohej shkarkimi i ministres së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari.

Pas debatit për gjendjen në këtë ministri, në sallën e Kuvendit të Kosovës ishin vetëm 50 deputetë, prandaj kryetari Glauk Konjufca e mbylli seancën.

“50 deputetë janë në seancë duke marrë pjesë, kështu që shihemi ndonjë ditë tjetër kur t’iu lajmëroi”, tha Konjufca.

Seanca e sotme është zhvilluar me përplasje në mes të opozitës dhe partisë në pushtet, lidhure me situatën në Ministrinë e Industrisë, Tregtisë dhe Ndërmarrësisë