Fjalë Kyçe

 Në protestë studentët përdorin edhe tekstet e Majkit

 Në protestë studentët përdorin edhe tekstet e Majkit

Ka më shumë se një javë që studentët në Shqipëri janë duke protestuar kundër kryeministrit, Edi Rama dhe Ministrisë së Arsimit.

Kjo ngase studentët i kanë paraqitur tetë kërkesa qeverisë të cilët kërkojnë plotësimin e tyre, shkruan lajmi.net.

Dje në rrjete sociale u publikuan disa pankarta që studentët kanë përdorur për të protestuar, përfshirë edhe tekstet e reperëve shqiptarë.

Përveç Unikkatil, sot ata treguan se në pankartat e tyre ka tekste edhe të reperit nga Kosova, Majk.

“I thash zemer mos bon lajka tu bo pare ma shumë se llajka”, janë fjalët e përdorura të cilat i ka ndarë me ndjekësit vetë, Majk.