Fjalë Kyçe

Në stilin e një sulmuesi, Ibrahim Dresevic realizon gol të bukur në Japoni

Në stilin e një sulmuesi, Ibrahim Dresevic realizon gol të bukur në Japoni

Ibrahim Dresevic është duke shkëlqyer në elitën e futbollit japonez, pas transferimit te skuadra Machida.

Qendërmbrojtësi dardan e ka realizuar edhe golin e dytë personal këtë edicion, teksa shëoi përballë Vissel Kobes në humbjen e skuadrës së tij 1-2.

27-vjeçari pranoi një top në zonë sikur të ishte një sulmues dhe me një veprim të bukur realizoi golin e nderit për Machidan që u mposht para adhuruesve të vet 1-2.

Për qendërmbrojtësin e Kosovës ky ishte goli i dytë në elitën e futbollit japonez, pasi ai shënoi edhe në xhiron e katërt në fitoren 1-2 ndaj Hokkaido.

https://twitter.com/i/status/1779069505773421009

Pas humbjes nga Vissel Kobe, Machida ka humbur pozitën e parë në tabelë dhe tani ndodhet e treta në kampionat me 16 pikë, dy më pak se lideri Cerezo Osaka.