Fjalë Kyçe

Nesër e pasnesër paralajmërohen shkarkime rrufesh në Kosovë

Nesër e pasnesër paralajmërohen shkarkime rrufesh në Kosovë

Nesër e pasnesër në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Vranësirat parashihen të sjellin reshje lokale shiu të shoqëruara me rrufe.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-30 gradë Celsius.

Indeksi UV vazhdon të mbetet në vlerat e rrezikut, prandaj këshillat e IKSHP mbeten në fuqi.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit dhe verilindjes me shpejtësi 1-7m/s.