Fjalë Kyçe

Nesër mot me diell dhe pjesërisht i vranët

Nesër mot me diell dhe pjesërisht i vranët

Nesër në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat më pjesën veriperëndimore të vendit mund të shoqërohen me fjolla të lehta bore, bëhet e ditur përmes një komunikate për media.

Sipas IHMK-së temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -5 deri -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius.

Masat e ajrit me presion të lartë vazhdojnë të mbeten aktive mbi territorin tonë. Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1-3m/s./Gazeta Alo/