Fjalë Kyçe

Nesër shënohet 20-vjetori i Masakrës së Lybeniqit

Nesër shënohet 20-vjetori i Masakrës së Lybeniqit

Nën patronatin e kryeministrit Ramush Haradinaj, të hënën do të mbahet akademi përkujtimore në nderim të të rënëve në masakrën e Lybeniqit të Pejës.

Në përkujtim të dëshmorëve, do të mbahen homazhe dhe nderime tek lapidari i dëshmorëve me fillim nga ora 12:00.

Poashtu, në këtë ditë në orën 17:00 do të ketë akademi në amfiteatrin e madh të bibliotekës “Pjetër Bogdani” në Prishtinë.