Fjalë Kyçe

Neymar dhe Perez e larguan Ronaldon nga Real Madrid

Neymar dhe Perez e larguan Ronaldon nga Real Madrid

Largimi i Cristiano Ronaldos nga Real Madrid drejt Juventus ishte ngjarja kryesore e verës së kaluar, në botën e futbollit.

Portugezi u largua pasi besohet se ishte i palumtur me situatën në klub asokohe, apo më saktësisht me presidentin Florentino Perez.Së fundmi raportohet se një nga problemet kryesore ishte edhe braziliani i Paris Saint Germain, Neymar JR.

“Goal” shkruan se kontaktet e afërta mes Neymar dhe Florentino Perez për një transferim të brazilianit në ‘Santiago Bernabeu’ ishin arsyeja e largimit të CR7.

Ronaldo kishte qenë ndër kontribuuesit kryesorë të triumfeve të njëpasnjëshme të Real Madrid në garat evropiane.