Fjalë Kyçe

Nga Klinika Infektive japin detaje për Cimën: Qëndroi 13 ditë i shtrirë, vdiq pak para orës 12:00

Nga Klinika Infektive japin detaje për Cimën: Qëndroi 13 ditë i shtrirë, vdiq pak para orës 12:00

Humoristi i njohur Rasim Thaçi-Cima ka vdekur sot pas infektimit me koronavirus.

Lajmin për Express e kanë konfirmuar edhe nga Mjekimi Intensiv, aty ku ishte duke u trajtuar ai.

Drejtori i mjekimit intensiv, Nehat Baftiu, ka thënë se ai ishte duke u trajtuar për 13 ditë aty dhe se gjendja e tij shëndetësore ishte shumë e rëndë.

Së fundmi sipas Baftiu, Cima ishte i intubuar.

“Po sot rreth orës 11:40 ka ndërruar jetë humoristi Cima në Mjekimin Intensiv. Ai ishte i intubuar dhe gjendja e tij ishte mjaft e rëndë. Në mjekimin intensiv ai ka qëndruar për 13 ditë. Gjendja e tij ishte mjaft e përkeqësuar”, ka konfirmuar ai.