Fjalë Kyçe

Nicky Minaj zë vendin e parë për muzikën rep

Nicky Minaj zë vendin e parë për muzikën rep

Nicki Minaj, e cila së fundmi është shndërruar në reperen më të ndjekur në botë në të gjitha rrjetet sociale.

Ajo ka plot 191 milionë ndjekës në të gjitha rrjetet sociale, shifër me të cilën ka lënë prapa edhe Eminemin, i cili ka 189 milionë. lapsi

Lajmi për këtë gjë është bërë i ditur nga Music New Facts në rrjetin social Twitter. Një tjetër repere femër shumë e suksesshme viteve të fundit është edhe Cardi B, e cila ka arritur të ngjitet në majat e top listave dhe të rrëmbejë çmime në evente të përmasave botërore.