Fjalë Kyçe

Nintendo mund të lansoj dy modele të reja Switch këtë vit

Nintendo mund të lansoj dy modele të reja Switch këtë vit

Sipas spekuliemeve të mëparshme, Nintendo në fakt mund të planifikojë lansimin e një Nintendo Switch të ri, më vonë këtë vit.

Tani sipas një raporti të ri nga Wall Street Journal, duket se ne mund të presim më shumë se vetëm një konsol Nintendo Switch këtë vit, dhe se ne në fakt mund të marrim dy.

Raporti pohon se Nintendo mund të jetë duke ndjekur një strategji të ngjashme me Microsoft-in, ku ka pasur zëra se Microsoft mund të ketë të paktën dy Xbox në zhvillime.

Një nga modelet e Switch-it thuhet të jetë një model i “përmirësuar” që do të synojë lojtarë më të fuqishëm, edhe pse ende nuk do të jetë aq i fuqishëm në krahasim me PS4 Pro ose Xbox One X.

Modeli tjetër Switch thuhet se është një model i lirë që synon lojtarë të zakonshëm dhe ku mund të veprojë potencialisht si pasues i tastierës 3DS të tyre, përcjell Telegrafi.

Çfarë është interesante në lidhje me këtë raport është se Nintendo kishte mohuar më parë se ata kishin një pasues në zhvillim.

Gjithashtu Nintendo kishte deklaruar më parë se nuk kishin plane për të zëvendësuar pajisjen e tyre 3DS me Switch, kështu që duhet të marrim raportin e ri me një dozë dyshimi, tani për tani.