Fjalë Kyçe

Nis ceremonia e varrimit të zëvendësministrit, Arian Daci

Nis ceremonia e varrimit të zëvendësministrit, Arian Daci

Në varrezat e kryeqytetit ka nisur ceremonia e varrimit të zëvendësministrit, Arian Daci.

Në këtë ceremoni janë të pranishëm qindra qytetarë, krerë të institucioneve, familjarë e miq të Arianit, raporton lajmi.net.

Para kësaj ceremonie u mbajtën homazhe në Kuvendin e Kosovës dhe një mbledhje komemorative në Teatrin Kombëtar.

Daci humbi jetën dje gjatë një orteku në Brezovicë përderisa po skijonte.