Fjalë Kyçe

Nis seanca e Kuvendit për ndalimin e lojërave të fatit

Nis seanca e Kuvendit për ndalimin e lojërave të fatit

Ka nisur seanca e Kuvendit të Kosovës.

Në të njëjtë pritet votimi i Projektligjit për ndalimin e lojërave të fatit, si dhe pezullimi i ligjit aktual, raporton lajmi.net.

Kujtojmë se nisma për mbylljen e lojërave të fatit vjen pas vrasjes së dy të rinjëve nëpër kazino në Suharekë dhe Lipjan.

Me miratimin e këtij ligji, pritet që lojërat e fatit të mbyllen në një periudhë prej 10 vitesh.

E njëjta ishte shtyer në mungesë kuorumi.