Fjalë Kyçe

Nis takimi i krerëve shtetëror i thirrur nga kryeparlamentari Veseli

Nis takimi i krerëve shtetëror i thirrur nga kryeparlamentari Veseli

Ka nisur takimi i liderëve shtetërorë për të diskutuar për dialogun me Serbinë.

Në këtë takim të thirrur nga kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, po marrin pjesë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kryeministri , Ramush Haradinaj, dhe tre zv,kryeministrat Behgjet Pacolli, Enver Hoxhaj dhe Fatmir Limaj.

Në këtë takim po mungon Shpend Ahmeti që bashkë me Limajn udhëheqin Ekipin Shtetëror për dialog me Serbinë./Gazeta Alo/