Fjalë Kyçe

Një i vdekur dhe pesë raste me COVID-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri

Një i vdekur dhe pesë raste me COVID-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri

Një person ka vdekur dhe pesë raste me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë kryer 2103 testim.

Aktualisht po marrin trajtim spitalor 24 pacientë, nga të cilët 6 pacientë janë në terapi intensive.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 38 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,702 që nga fillimi i epidemisë.