Fjalë Kyçe

Një i vdekur dhe 17 të lënduar nga 38 aksidentet që ndodhën dje

Një i vdekur dhe 17 të lënduar nga 38 aksidentet që ndodhën dje

Gjatë ditës së djeshme, një person ka humbur jetën në një aksident trafiku.

Gjatë ditës së djeshme, në tërë Kosovën kanë ndodhur 38 aksidente, ku për fat të keq një aksident ka qenë me fatalitet.

Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës, nga 38 aksidente, 17 kanë qenë me lëndime trupore ndërkaq 20 kanë qenë me dëme materiale.

Po ashtu në njoftimin e policisë është bërë e ditur se gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar 1 mijë e 42 tiketa trafiku për kundërvajtje të ndryshme në trafik.