Fjalë Kyçe

Një shtëpi dhe një veturë në Prizren përfshihet nga flaka

Një shtëpi dhe një veturë në Prizren përfshihet nga flaka

Një pjesë e kulmit të një shtëpie në Prizren është  përfshirë nga flakët, njofton Policia e Kosovës.

Deri te kjo ardhur pasi që  për shkaqe të panjohura ora e rrymës elektrike e vendosur në një shtyllë elektrike ka marrë flakë, shkruan Gazeta Alo.

Më pas një kabllo e rrymës eklektike si pasoj e zjarrit është këputur dhe ka rënë mbi veturën pronë e viktimës mashkull K/Shqiptar.

Njësitet relevante policore , njësiti i zjarrfikëseve, dhe një ekip i KEDS-it,  ju kanë përgjigjur vendit të ngjarjes. Pos dëmeve materiale nuk raportohet për të lënduar Me vendimin e prokurorit, iniciohet rasti dhe mbetet nën hetime./Gazeta Alo/