Fjalë Kyçe

Një supertalent si Edi Sopa!

Një supertalent si Edi Sopa!

Edi Sopa vogëlushi 6 vjeçar nga Ferizaj që po mahnit publikun me zërin e tij dhe talentin për muzikën .

Edi përpos shkollës tani ka filluar të merret edhe muzikë dhe piano, Edi ka realizua tre covera me videoklipe të cilat u mirëpirten mjaft mirë nga publiku dhe nga kritikët e muzikes të cilet e vlerësun lart zërin dhe talentin e Edit.

Një zë unik një artist i lindur dhe nje talent i rrall që i kishte munguar qytetit te Ferizajt.

Edi tani po përgadit dhe një këngë tejet rrënqethëse me një tekst unik dhe një mesazh të fortë që percjell kënga e parë solistike e Edit, ku me këtë këngë ai do të prezentohet në Festivalin e Fëmijëve Diamond Fest i cili do të mbahet në Prishtinë në muajin Prill. Edi për herë të parë do të filloj garën si konkurent në mesin e shumë fëmijëve nga të gjitha Trojet Shqiptare.

Shumë këngë e risi të reja do të na sjell Edi në kët vitë.

Ndëgjojeni posht linkun e këngë cover nga Edi ju lë ta shijoni kët zë kët mrekulli.

Shumë fat Edit në rrugën e artit muzikorë. Uroj të krenohemi me ty./Gazeta Alo/