Fjalë Kyçe

Një tjetër amerikan te Bayern Munich

Një tjetër amerikan te Bayern Munich

Pas Chris Richards, lojtari i moshave të përfaqësueses amerikane Anthony Booth është talenti i radhës që ka kaluar Atlantikun për t’iu bashkuar bavarezëve.

19-vjeçari do të transferohet menjëherë te kampionët rekord të Gjermanisë.

Mesfushori me tipare sulmuese ka dalë nga akdemia e Real Salt Lake dhe ka firmosur një kontratë deri në verën e 2022.

“Kemi kohë që vëzhgojmë Taylor dhe në periudhën e provës ai vërtetoi se ka aftësi të mëdha.

“Jemi shumë të lumtur me ardhjen e një tjetër talenti premtues nga Amerika,” shprehet Jochen Sauer, trajneri i të rinjve.

“Jam thjesht i lumtur që u krye transferimi,” shprehet Booth. “Bayern është një nga skuadrat më të mëdha në botë, jam shumë kenar.”