Fjalë Kyçe

Një tjetër ish-lojtar i Juventusit i bashkohet stafit të Andrea Pirlo

Një tjetër ish-lojtar i Juventusit i bashkohet stafit të Andrea Pirlo

Ish-mbrojtësi i Juventusit, Igor Tudor pritet të bashkohet me stafin e Andrea Pirlo i cili po përgatitet për sezonin e ri.

Tudor kaloi tetë sezone në Torino me Juve, duke fituar një reputacion të madh, duke shënuar gola jetike në Evropë dhe në ligë.

42-vjeçari e filloi karrierën e tij stërvitore në vitin 2009, duke menaxhuar Hajduk Splitin, më pas PAOK, Karabükspor, Galatasaray, Udinez dhe përsëri në Hajduk Split ku aktualisht trajnon, transmeton lajmi.net.

Sipas gazetarit të Sky Sport Italia, Gianluca di Marzio, Tudor tani pritet të bëhet pjesë e ekipit stërvitës të Bianconeri, por nuk ka asnjë indikacion të qartë se çfarë roli do të luajë ai.

Tani për tani, vetëm emërimi i Pirlo është konfirmuar zyrtarisht, me thashethemet për Roberto Baronio, ish-sulmuesin e Juve Alessandro Matri dhe ish-portierin Marco Storari gjithashtu që ndoshta janë përfshirë në role.