Fjalë Kyçe

Nuk ka blerje në Shkodër

Nuk ka blerje në Shkodër

Festat kanë sjellë dyndje të njerëzve në tregje. Në Shkodër, ndryshe nga vitet e tjera, luhatja e çmimeve ka qenë më e lehtë, ndonëse blerjet kanë qenë më të pakta.

Çmimet e frutave dhe perimeve nuk kanë ndryshuar, por sipas qytetarëve nuk janë të përballueshme.

Për pensionistët, çmimet janë të papërballueshme, transmeton Klan Kosova.

Për tregtarët, në rastin më të mirë, çmimet janë njësoj si vjet, shkruan Top Channel.