Fjalë Kyçe

Numër i madh i aksidenteve për 24 orë

Policia e Kosovës ka publikuar statistikat e përgjithshme për 24 orët e fundit për aksidentet, gjobat dhe personat e arrestuar.

Sipas policisë gjatë kësaj kohe në vend kanë ndodhur 40 aksidente trafiku, shkruan Gazeta Alo.

Prej, tyre 15 kanë qenë me të lënduar, ndërsa 25 pa të lënduar.

Ndërsa, për mos respektim të rregullave në komunikacion, policia ka shqiptuar 1268 tiketa trafiku.

Po, ashtu për vepra të ndryshme janë arrestuar 17 persona prej të cilëve 16 janë dërguar në mbajtje, kurse 3 në vuajtje të dënimit./Gazeta Alo/