Fjalë Kyçe

Pamjet nga gjuajta me armë në Pejë

Pamjet nga gjuajta me armë në Pejë

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar sot në Pejë, më saktësisht në rrugën “Nënë Tereza”, ku një person ka mbetur i plagosur.

Të shtënat në mes të ditës kanë shkaktuar panik të madhe tek qytetarët.

Në një video të cilën e ka siguruar Telegrafi, shihet momenti i plagosjes si dhe qytetarët përreth të frikësuar.

Ndërkohë, lidhur me rastin Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona, si dhe është në kërkim edhe të personit tjetër i cili është i përfshirë në plagosje.

“Policia e Kosovës pas një pune intensive operativo-hetimore ka arritur që ta arrestoj edhe personin e tretë të dyshuar të rastit të plagosjes. Ndërsa jemi duke punuar intensivisht për arrestimin e personit të katërt të këtij incidenti me armë, dhe personi i plagosur i cili është në Spital, konsiderohet të jetë i dyshuar”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës, transmeton Telegrafi.

https://video.gjirafa.com/img-7709-trim-1-mov