Fjalë Kyçe

Para se të largohet nga Liverpooli, Klopp dëshiron ta bindë lojtarin ta rinovojë kontratën

Para se të largohet nga Liverpooli, Klopp dëshiron ta bindë lojtarin ta rinovojë kontratën

Liverpool po tregon përkushtimin e tyre për të siguruar të ardhmen e një prej lojtarëve të tyre më të shquar, mbrojtësit të djathtë 25-vjeçar, Trent Alexander-Arnold.

Klubi është në fazën përfundimtare të përgatitjes së një propozimi për vazhdimin e kontratës i cili pritet t’i paraqitet mbrojtësit të talentuar në javët në vijim.

Kontrata aktuale e Alexander-Arnold me Liverpool është deri në vitin 2025, por drejtuesit e klubit janë të etur për të siguruar vazhdimësinë e lojtarit në Anfield dhe për të zgjatur qëndrimin e tij, siç konfirmohet nga ‘Football Insider’.

Që nga debutimi i tij në ekipin e parë në vitin 2016, i riu anglez është bërë një pjesë themelore në skemën e trajnerit Jurgen Klopp dhe ka dëshmuar se është një nga mbrojtësit e djathtë më të mirë në botë.

Lajmi për një rinovim të mundshëm të kontratës për Alexander-Arnold pa dyshim që do të pritet me entuziazëm nga tifozët e Liverpoolit.

Me aftësinë e tij për të dhënë asistime dhe aftësinë e tij për t’u mbrojtur, 25-vjeçari ka qenë një aset i vlefshëm për ekipin dhe ka kontribuar ndjeshëm në sukseset e fundit të Liverpoolit, duke përfshirë fitimin e Ligës Premier dhe Ligës së Kampionëve.