Fjalë Kyçe

Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Sot mbi vendin tonë parasishte të mbajë mot kryesisht me diell dhe pjesërisht i vranët.

Riga shiu parashihen në disa pjesë të relievit malor, por edhe në viset e ulëta, kryesisht në anën perëndimore dhe veriperëndimore të vendit.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-28 gradë Celsius.

Indeksi UV mbetet i lartë.