Fjalë Kyçe

Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka informuar se gjatë kësaj jave do të mbajë mot i ndryshueshëm.
Sot, në vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të gjata me diell.

Sipas parashikimeve, nëpër zona të kufizuara ka mundësi për riga shiu të intensitetit të dobët.

Ndërsa, nesër parashihet të mbajë mot kryesisht me diell. Sipas IHMK-së, vranësirat të pakta parashihen rreth relievit malor.