Fjalë Kyçe

Pejë: Babai plagos djalin e tij

Pejë: Babai plagos djalin e tij

Në fshatin Doberdol të Pejës babai ka plagosur aksidentalisht djalin e tij.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar i cili gjatë përpjekjes që t’i tremb disa pëllumba mbi kulmin e shtëpisë nga pakujdesia me pistoletë e kishte  qëlluar në këmbë djalin e tij viktimën mashkull K/Shqiptar i cili si pasoj kishte pësuar lëndime të lehta trupore dhe ka pranuar tretman mjekësor, njofton Policia e Kosovës.

Nga i dyshuari është konfiskuar pistoleta  me një karikatorë dhe 15 diabolla kalibër. 4.5 mm. Pas intervistimit i dyshuari me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.