Fjalë Kyçe

Për dy ditë në Kosovë humbën jetën 24 persona nga COVID-19

Për dy ditë në Kosovë humbën jetën 24 persona nga COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka publikuar të dhënat për 24 orët e fundit lidhur me coronavirus.

Edhe sot u shënuan 12 të vdekur duke quar në total numrin e personave që kanë vdekur nga COVID-19 në 327.

12 viktima ishin shënuar edhe dje, duke bërë kështu që brenda dy dite 24 persona të humbin jetën si pasojë e infektimit me COVID-19.

Ndryshe sot janë shënuar edhe 188 raste të reja me coronavirus, dhe numri i të infektuarve deri më tash ka arritur në 10 mijë e 247 raste.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 142 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 5.944 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.976.